Vracím starému nábytku krásu a duši
+420 606 474 179
Po – Pá: 11:00 – 18:00

O mně

Vracím starému nábytku krásu a duši.

Jsem veličina ženského pokolení, z buněčných struktur složená…..

Narodila jsem se 11 den, kdy se barevné říjnové listí na větvích stromů těšilo radosti podzimu roku 1975. Doba mého zrání mě utvářela mnohými směry, v kterých jsem nenalézala tvůrčí potenciál. Přicházely mi myšlenky, že každý máme na tomto světě nějaké poselství, něco co bychom měli po sobě zanechat, bez ohledu na to, kdo jsme. A já svůj smysl našla roku 2003 v malování selského nábytku, který je téměř zahuben pýchou pahodnot. Byl to můj první pokus o změnu a nalezení trvalého vztahu v profesním životě. Nevěděla jsem nic o malovaném nábytku, ale co jsem věděla naprosto přesně, že chci a dokážu. Byla to hra pokusů a omylů a nekonečná touha zvítězit. Protože všechno, co si dokážeme představit je skutečné. Uskutečnila jsem sama sebe, svůj sen, odhodlání a lásku k tvorbě.

A tak se snažím vzkřísit šarm malovaného nábytku a probudit ve Vašem interiéru dobu, kdy lidé věřili v dobro. V mém ateliéru se ocitnou jak staré, tak i nové kusy nábytku. Které čekají na to, až jim můj štětec vyčaruje novou podobu a starým kusům nábytku vrátí další šanci na přežití. Této tvorbě se věnuji již mnoho podzimů a doufám, že tímto zanechám alespoň částečně svůj vmalovaný rukopis pro generaci, jenž umí naslouchat příběhům. Nějaký čas jsem malovala pro zahraniční firmu Snel a mé výrobky jsou roztroušeny po celém širém světě.

Mým cílem je vykouzlit věrohodnost a originalitu. Každá má práce je pučící přání zákazníka, jsem propojení mezi myšlenkou a skutečností. Počátek a zakončení mé tvorby je spolu úzce spjato…..je v tom všechno a nic. Až radost zákazníka vtěsná mezi to všechno a nic opravdové naplnění díla. Co zakázka, to příběh člověka. Miluji svou práci……

Veronika Fryčová – Rara Avis

Sociální média:

Za koutem je zákoutí, za tichem je zátiší a mezi tím je docela maličký ateliér, v kterém je můj svět.

Náhled do zákulisí ateliéru

aneb jak vzniká malovaný nábytek